O nas

Magda LatuchMagdalena Latuch

Animatorka kultury, od lat działająca na rzecz aktywizacji społecznej i animacji kultury społeczności lokalnych, w szczególności w Dzielnicy Praga Północ oraz na Osiedlu „Przyjaźń” w Dzielnicy Bemowo. Inicjatorka i koordynatorka edukacyjnych i artystycznych projektów międzypokoleniowych. Założycielka międzypokoleniowej grupy muzycznej “Cała Praga Śpiewa”. Fundraiserka. Na co dzień pracuje w Bemowskim Centrum Kultury.

„W projekcie zależy mi na wsparciu inicjatyw jasno odpowiadających na potrzeby mieszkańców Osiedla „Przyjaźń”, angażujących ich i integrujących. Moją rolą będzie przekazanie wiedzy i umiejętności na temat pracy w grupach międzypokoleniowych, inicjatyw mających na celu nawiązywanie współpracy międzysektorowej, jak również realizacji projektów niskobudżetowych na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego”.

unnamedMagda Leszko

Wychowana na warszawskim Osiedlu Przyjaźń i belgradzkiej Banjicy lingwistka oraz prezes pewnego Stowarzyszenia.
Z wykształcenia, zawodu i charakteru jest kierowniczką projektów. Swoją działalność w trzecim sektorze koncentruje na edukacji kulturalnej i inicjatywach oscylujących wokół problematyki tożsamości, wśród których aktualnie realizowane są “Skóra Zdarta/The Spitting Image” oraz Grupa Odkrywkowa Osiedla „Przyjaźń”.

“Osiedle „Przyjaźń” jest jedną z warszawskich perełek, choć nieco przybrudzonych i zapomnianych, które (jak wierzę) za sprawą mieszkańców może zacząć znów nabierać blasku. Chciałabym więc, żeby projekt zachęcił mieszkańców do działań, przyczynił się do wzmocnienia ich poczucia sprawczości oraz ich integracji. W projekcie będę odpowiedzialna za wsparcie organizacyjne.”

DSC00839

Małgorzata Leszko

Działaczka trzeciego sektora, animatorka kultury i koordynatorka projektów, a przede wszystkim mieszkanka Osiedla „Przyjaźń” od urodzenia. Prowadzi działania skupione na edukacji wielokulturowej i edukacji na rzecz tolerancji. Interesuje się historią mówioną jako sposobem poznawania przeszłości i narzędziem pracy ze społecznościami lokalnymi. Jedna z inicjatorek Grupy Odkrywkowej Osiedla „Przyjaźń”. W wolnych chwilach buszuje w archiwach w poszukiwaniu materiałów o Osiedlu.

„Zależy mi na tym, żeby dzięki inicjatywom przeprowadzonym w ramach Laboratorium Projektów ożywić Osiedle „Przyjaźń” i dać jego mieszkańcom impuls do działania w swoim otoczeniu. W projekcie będę wspierać uczestników w planowaniu i realizacji ich inicjatyw, dbając o to, by były różnorodne, jak najciekawsze i odpowiadające na potrzeby konkretnych grup mieszkańców”.

jurgaJurga Kraużlis

Socjolog, specjalista ds. funduszy europejskich, trenerka. Koordynatorka międzynarodowych projektów młodzieżowych. Była wolontariuszka w Ozurgeti w Gruzji, gdzie pracowała ze społecznością lokalną. Od urodzenia mieszkanka Osiedla Przyjaźń. Współzałożyciela Grupy Odkrywkowej Osiedla Przyjaźń.

„Osiedle Przyjaźń jest miejscem magicznym. Mam nadzieję, że wykorzystując tę magię w ramach naszego Laboratorium, uczestnicy wspólnie opracują przepisy na nowe, ciekawe działania sąsiedzkie, a ich inicjatywy przyczynią się do rozwoju tego miejsca. Będę ich w tym wspierać, współprowadząc warsztaty.”

 

MSMałgorzata Sachryń
 
Organizuje imprezy kulturalne i realizuje projekty społecznościowe w Bemowskim Centrum Kultury. Koordynatorka działań animacyjnych w Amfiteatrze Bemowo, Alei Sportów Miejskich i współpracy międzysektorowej pomiędzy artystami, organizacjami, przedstawicielami społeczności lokalnej i przedsiębiorcami.
 
„Zależy mi na wsparciu inicjatyw społeczności lokalnej „Osiedla Przyjaźń”. Moją rolą będzie pomoc w koordynacji projektu, promocji oraz dzielenie się swoim doświadczeniem z zakresu współpracy międzysektorowej.”
 
 DSC_9721Joanna Zamorska
Etnolożka i polonistka ze specjalizacją „animacja kultury”, doktorantka w SD WH UW. Współpracuje z Polskim Instytutem Antropologii i z Instytutem Psychologii PAN. Od 20 lat działa społecznie, zaczynała w SDK-u na warszawskiej Starówce, współzałożycielka corocznika „Nygusek”. Ma na koncie wystawy fotografii z badań terenowych w Meksyku, współpracę z portalem Independent.pl, kwartalnikiem „Uniwersytet Warszawski”, z czasopismem „Gadki z Chatki”, „Uniwersytet”, a jako dj-ka z Radiem Ulicznik, Etnoradiem i z Galerią Flamingo. Miłośniczka śpiewu, współprowadziła zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci w Klubie mam na Bemowie. Współtworzyła portal www.kulturalna.warszawa.pl.
„Tu się urodziłam i żyję. Osiedle Przyjaźń mnie ukształtowało, uczyniło mnie tym, kim jestem. Po latach działań dla różnych środowisk chciałabym zrobić coś ważnego dla mojej wspólnoty lokalnej, przyczynić się do jej rozkwitu. To moja główna motywacja do działania w „Laboratorium Projektów Osiedla Przyjaźń”. Czas pokazać Warszawiakom, jak wiele Osiedle Przyjaźń ma im do zaoferowania.”
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s