12 inicjatyw zgłoszonych do Laboratorium Projektów!

Po kilku tygodniach promocji i rozmów z mieszkańcami Osiedla „Przyjaźń” skończyliśmy nabór do „Laboratorium Projektów Osiedla Przyjaźń”. Teraz przed nami jeszcze trudniejsze zadanie: z 12 inicjatyw, które zostały zgłoszone przez mieszkańców Osiedla i jego sympatyków, musimy wybrać siedem, które uzyskają dofinansowanie i zostaną zrealizowane.

A jest z czego wybierać –  pomysłowość autorów i ich obeznanie w problemach i potrzebach Osiedla przerosła nasze oczekiwania. Są wśród inicjatyw pomysły na warsztaty artystyczno-ekologiczne, powołanie grupy śpiewaczej, organizację integracyjnej gry miejskiej i wiele wiele innych. Wszystkie z nich – zwłaszcza te, które ostatecznie zostaną wybrane do realizacji – opiszemy na blogu. Teraz jednak z niecierpliwością czekamy na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w dniach  20-23 marca.

Komisja oceniająca projekty składać się będzie z przedstawicieli Bemowskiego Centrum Kultury, Grupy Odkrywkowej Osiedla Przyjaźń oraz doświadczonego animatora kultury lub działacza społecznego spoza Osiedla „Przyjaźń”. Szukamy zwłaszcza projektów, które angażują mieszkańców Osiedla „Przyjaźń”, włączają ich w działania oraz prowadzą do pozytywnej zmiany społecznej.

Od kwietnia ruszamy z warsztatami dedykowanymi uczestnikom projektu, dzięki którym otrzymają potrzebne wsparcie do realizacji swoich pomysłów.
Projekt współfinansuje Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2015.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s